Gra w klasy – zabawa z naszego dzieciństwa

gra w klasy

Trudno jest znaleźć informację dotyczącą tego, kiedy wymyślono grę w klasy. Jedno jest pewne! Znały ją nie tylko nasze mamy, ale nawet i babcie. Gra w klasy to zabawa dla dzieci, która jest popularna po dziś dzień. Jak się do niej przygotować?

Gra w klasy – jak się bawić?

Żeby zagrać w klasy, trzeba zaopatrzyć się w kredę. Rysujemy nią na chodniku lub betonie diagram – przykładów takich diagramów jest w internecie mnóstwo. Mogą mieć różny kształt, kolor, wielkość. Wystarczy wybrać jeden z nich i na każdym polu napisać cyferkę. W podstawowej wersji tylko do 9, ale jeśli dziecko potrafi już ogarniać większe liczby, to możemy sobie pozwolić trochę szaleństwa w tym temacie.

Takie jedno pole z numerem, oznacza jedną klasę. Teraz bierzemy do ręki kamień, czy woreczek z ryżem i rzucamy nim najpierw na klasę numer 1. Przeskakujemy ją, po czym skaczemy na dalsze numerki. W drodze powrotnej zatrzymujemy się przed jedynką i stojąc na jednej nodze musimy podnieść rzucony kamień, lub woreczek. Zeskakujemy i przekazujemy rekwizyt kolejnej osobie, która rzuca go na tę samą klasę.

UWAGA! Jeśli przedmiot wpadnie w złe pole, lub dotknie linii klasy, przepada nam kolejka.

Skaczemy tak długo, aż „przejdziemy” wszystkie klasy.

Dla młodszych dzieci lepiej wybrać opcję gry w klasy, w której mogą skakać jednocześnie na obie nóżki. Bardziej prawieni gracze świetnie poradzą sobie ze standardowym chłopkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *