Gra terenowa dla dzieci – jak ją zorganizować?

gra terenowa dla dzieci

Wśród wielu zabaw dla dzieci, jedną z najpopularniejszych są właśnie różnego rodzaju gry terenowe. Niektóre miasta organizują je dla swoich małych mieszkańców nawet cyklicznie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rodzic również przygotował grę terenową dla swojej pociechy. Jak się do tego zabrać?

Gra terenowa – co będzie potrzebne

W zależności od tego jak bardzo rozbudowana ma być nasza gra terenowa, potrzebne będą różne gadżety takie jak:

  • Kartka i kolorowe mazaki do narysowania mapy,
  • Wszystko, co może się przydać jako gadżet do podpowiedzi,
  • Skarb do ukrycia.

No i to naprawdę wystarczy.

Gra terenowa – od czego zacząć?

Aby zorganizować grę terenową dla dzieci trzeba mieć na nią przede wszystkim jakiś pomysł. Najlepiej na początek wybrać motyw przewodni. Jeśli Twoje dziecko jest łasuchem i chcesz ofiarować mu trochę słodkości, przygotuj „skrzynię skarbów”, do której je wszystkie włożysz, a następnie zakop ją w jakimś bezpiecznym miejscu.

Stwórz historię, która wciągnie Twoje dziecko i sprawi, że będzie chciało iść tropem z mapy i rozwiązywać poszczególne zagadki.

Rozmieść te zagadki i podpowiedzi na trasie i staraj się, aby były jak najbardziej kreatywne. Na koniec wyrysuj wszystko na mapce i wręcz ją swojemu dziecku.

To bardzo ważne, by towarzyszyć pociechom w przeprawie przez grę terenową. A i Ciebie na koniec spotka zasłużona nagroda – radość dziecka. A jeśli przygotujesz się odpowiednio to możesz mieć pewność, że będzie wielka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *